Wydawca treści Wydawca treści

Organizacja Nadleśnictwa Daleszyce

Struktura Nadleśnictwa Daleszyce

Nadleśnictwo Daleszyce jest jedną z 23 jednostek podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Podzielone jest na 8 leśnictw i Gospodarstwo Nasienno- Szkółkarskie.

Zgodnie z regulaminem organizacyjnym struktura kadry jednostki składa się z następujących stanowisk i działów:

Nadleśniczyjednoosobowo kieruje nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.

Zastępca nadleśniczego odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych oraz nadzoruje działalność ośrodków hodowli zwierzyny i Leśnego Ośrodka Nasiennego.

Dział Gospodarki Leśnejprowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i  ewidencją gruntów oraz udostępnianiem lasu, a także przygotowuje i obsługuje merytorycznie narady nadleśniczego z kierownikami działów i leśniczymi.

Leśnictwasą podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy.

Stanowisko do spraw kontroli zajmowane jest w nadleśnictwie przez dwóch inżynierów nadzoru. Inżynier nadzoru kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i ściśle współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.

Główny księgowy wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo-księgowych. Główny księgowy kieruje działem finansowo-księgowym.

Dział finansowo- księgowym podlega Głównemu Księgowemu realizuje zadania z zakresu księgowości, sprawozdawczości , analiz finansowych

Dział Administracyjno-Gospodarczy zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz, który jest jednocześnie bezpośrednim przełożonym kierownika gospodarstwa pomocniczego.

Stanowisko do spraw pracowniczychpodlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w nadleśnictwie.

Posterunek Straży Leśnejjest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje Komendant, podległy bezpośrednio nadleśniczemu. Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dzień Otwarty w RDLP Radom

Dzień Otwarty w RDLP Radom

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu 11 listopada niedziela) w godz. 10-18 organizuje Dzień Otwarty z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

W trakcie Dnia Otwartego będzie można zwiedzać pod przewodnictwem leśników:

  • wpisany do w 2014 roku do rejestru zabytków, wybudowany w 1938 r. budynek RDLP w Radomiu,
  • salę historii leśnictwa radomsko-kieleckiego,
  • wystawę „Ojcowie Niepodległości” opracowaną przez Instytut Pamięci Narodowej,
  • wystawę „Lasy i leśnicy radomskiej dyrekcji Lasów Państwowych przez 100 lat niepodległości”.

Odbędą się też:

  • pokaz filmu o działaniach leśników w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości,
  • opowieści o publikacji RDLP w Radomiu wydanej na 100-lecie niepodległości pt. „Lasy i leśnicy radomskiej dyrekcji Lasów Państwowych przez 100 lat niepodległości. Księga walki, pracy i pamięci. Wydanie okolicznościowe” autorstwa Piotra Kacprzaka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz dr. Krzysztofa Busse z Instytutu Pamięci Narodowej.

Będzie można obejrzeć tablicę poświęconą pamięci Jana Dunina-Markiewicza, dyrektora radomskiej dyrekcji w latach 1934-1939, budowniczego obecnej siedziby naszej dyrekcji, który w lutym 1939 roku został przeniesiony (lub przeszedł) do dyrekcji Lasów Państwowych we Lwowie na stanowisko dyrektora, a w 1940 roku został aresztowany przez Sowietów, prawdopodobnie wywieziony w głąb ZSRR i wszelki ślad po nim zaginął. W związku z odsłonięciem tablicy 6 listopada br. w uroczystościach wzięła udział delegacja leśników z Lwowskim Regionalnym Departamentem Leśnictwa z dyrektorem generalnym Anatolijem Dejneką na czele.

Nie zabraknie również opowieści i aktywności związanych z lasem dla dzieci ("leśna partyzantka" – warsztaty robienia żołędziowych ludzików „partyzantów”) i dorosłych (opowieści o tym jak zrobić „las w słoiku”).

Dodatkową atrakcją towarzyszącą będzie pokaz zakupionego w ostatnim czasie przez RDLP w Radomiu auta elektrycznego.

Zapraszamy!